Välkommen till
StjärnaFyrkant Umeå

Öppet mån-fre: 07:00-17:00 (Dag före röd dag 07.00 -15.00) på Förrådsvägen 16A i umeå. 090 – 70 44 70

Med våra behovsanpassade lösningar för dig på Kontoret, på Fältet och i Fordonet gör vi det enkelt för dig att kommunicera på jobbet. Var och hur du än arbetar.

På kontoret

För er med en fast arbetsplats.

På fältet

Produkterna för er som rör på sig mycket.

I fordonet

För er med fordonet som arbetsplats.

Om oss

Vi är ett företag som har funnits inom kommunikations- och IT-branschen i 35 år och är en del av StjärnaFyrkants franchisekoncept sedan 2002.  Här får du en professionell och snabb service!

I butiken möter dig våra duktiga medarbetare som guidar dig till ett rätt beslut när du ska välja en ny mobil, mobiltillbehör eller abonnemang.

I vår verkstad har vi ett sammansvetsat team av tekniker som hjälper dig med körjournaler, alkolås, taxametrar och komradio.

När ditt företag behöver en växellösning eller support inom IT kommer våra mest kompetenta säljare och IT-konsulter hjälpa dig.

Varmt välkommen in till oss!

Minsta möjliga
klimatpåverkan

– Vi har snabbt tagit en ledande position i vårt miljöarbete. Alla X-antal paket som skickas varje år är klimatkompenserade och vi har utkörning till både företags- och privatkunder inom Umeå tätort med vår smidiga elbil för att våra kunder ska få handla av oss med minsta möjliga klimatpåverkan. Fordonsparken konverteras mot att bestå av uteslutande el- eller hybridfordon och på sikt ska vi som företag vara helt klimatneutrala.

Alla våra företagskunder får även ett träd planerat i sitt namn i det vi kallar ”Stjärnskogen”, så att de alltid kan handla hos oss med gott samvete för att de aktivt är med och bidrar till en bättre miljö, säger Lin Haspel.

Service, support
& optimering.

Vi vet att du ibland behöver fråga om något. Då finns vi på plats för dig. Saker och ting går också sönder på alla möjliga olika sätt, då lagar vi dem åt dig.

Montering i fordon?
inga problem!

Vi ser till att er utrustning blir monterad på ett säkert och korrekt sätt. Vid behov utför vi även uppdrag på plats hos er, så slipper ni åka till oss.

Öppettider

Mån-fre: 07:00-17:00
(Dag före röd dag 07.00 -15.00)

Träffa oss

Förrådsvägen 16 A
901 32 Umeå

Se vägbeskrivning

Gilla oss

YouTube
Instagram

Sebastian Aronsson
Telefoni | Växlar

Försäljningschef
sebastian.aronsson@stjarnafyrkant.se
090 – 70 44 66

Lina Sjöstedt
Telefoni | Växlar

Säljstöd IT & Telefoni
lina.sjostedt@stjarnafyrkant.se
090 – 70 44 77

Andreas Lindforss
Telefoni | Växlar

Kundansvarig säljare
andreas.lindforss@stjarnafyrkant.se
090 – 70 44 76

Urban Spetz
Komradio | Fordon

Försäljning Installation & Komradio
urban.spetz@stjarnafyrkant.se
090 – 70 44 73

Andreas Lundqvist
Installation | Fordon

Servicetekniker | installatör
andreas.lundqvist@stjarnafyrkant.se
090 – 70 44 69

Anton Nilsson
Installation | Fordon

Servicetekniker | installatör
anton.nilsson@stjarnafyrkant.se
090 – 70 44 75

Jacob Lundholm
Installation | Fordon

Servicetekniker | Installatör
jacob.lundholm@stjarnafyrkant.se
090 – 70 44 51

Martin Svarvare
Installation | Fordon

Servicetekniker | installatör
martin.svarvare@stjarnafyrkant.se
090 – 70 44 62

Alexander Landby
IT

Arbetsledare IT
alexander.landby@stjarnafyrkant.se
090 – 70 44 65

Anton Lundström
IT

IT-konsult
anton.lundstrom@stjarnafyrkant.se
090 – 70 44 64

Jens Nordström
IT

IT-konsult
jens.nordstrom@stjarnafyrkant.se
090 – 70 44 57

Carola Karlsson
Innesälj

Innesäljare
carola.karlsson@stjarnafyrkant.se
090 – 70 44 78

Charlotte Jonson
Innesälj

Innesäljare
charlotte.jonson@stjarnafyrkant.se
090 – 70 44 60

Anders Skogebrandt
Outdoor

Säljare
anders.skogebrandt@stjarnafyrkant.se
090 – 70 44 53

Johan Widell
Service | Support

Servicetekniker
johan.widell@stjarnafyrkant.se
090 – 70 44 68

Per Söderlind
Service | Support

Servicetekniker
per.soderlind@stjarnafyrkant.se
090 – 70 44 79

Leif Eriksson
Rådgivning

Senior Advisor
leif.eriksson@stjarnafyrkant.se
090 – 70 44 71

Lin Haspel
Affärsutvecklare

Affärsutvecklare
lin.haspel@stjarnafyrkant.se
090 – 70 44 54

Anne Bäckström
Ekonomi

Ekonomi | Administration
anne.backstrom@stjarnafyrkant.se
090 – 70 44 72

Josefin Berglund
Ekonomi

Ekonomi | Administration
josefin.berglund@stjarnafyrkant.se
090 – 70 44 58

Meny